Diode: rectifying; THT; 300V; 2x10A; Package: tube; TO220FP; 25ns
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
BYV32EX-300PQ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV32EX-300PQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 300V; 2x10A; Package: tube; TO220FP; 25ns
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP-2 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Max. load current | 20A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 220A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |