Diode: rectifying; THT; 200V; 20A; Ifsm: 137A; I2PAK; Ufmax: 0.85V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV32G-200,127
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV32G-200,127
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 200V; 20A; Ifsm: 137A; I2PAK; Ufmax: 0.85V
| Mounting | THT |
| Case | I2PAK |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 20A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 137A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |