Diode: rectifying
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
BYV34G-600.127
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV34G-600,127
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | I2PAK |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 20A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Max. forward voltage | 920mV |
| Reverse recovery time | 60ns |
| Type of diode | rectifying |