Diode: rectifying; SMD; 150V; 1.5A; 25ns; SC73; Ufmax: 1V; Ifsm: 6.6A
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
BYV40E-150,115
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV40E-150,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 150V; 1.5A; 25ns; SC73; Ufmax: 1V; Ifsm: 6.6A
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. load current | 1.5A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 6.6A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |