Diode: rectifying
Kordarv:
900.0
Minimum quantity:
900.0
Tootekood:
BYV415K-600PQ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV415K-600PQ
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO3P |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 30A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 140A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |