Diode: rectifying; THT; 600V; 2x15A; tube; Ifsm: 150A; TO247-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV415W-600PQ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV415W-600PQ
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 2x15A; tube; Ifsm: 150A; TO247-3
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 30A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 150A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |