Diode: rectifying
Kordarv:
900.0
Minimum quantity:
900.0
Tootekood:
BYV430K-300PQ
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV430K-300PQ
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO3P |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Max. load current | 60A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Reverse recovery time | 55ns |
| Type of diode | rectifying |