Diode: rectifying; THT; 200V; 15A; tube; Ifsm: 185A; TO247-3; 28ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYV72EW-200,127-1
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BYV72EW-200,127
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 200V; 15A; tube; Ifsm: 185A; TO247-3; 28ns
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 30A |
| Max. forward impulse current | 185A |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Reverse recovery time | 28ns |
| Type of diode | rectifying |