Diode: switching; THT; 200V; 2x8A; Package: tube; TO220-3; Ifsm: 100A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BYW51-200G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BYW51-200G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; THT; 200V; 2x8A; Package: tube; TO220-3; Ifsm: 100A
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 16A |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Type of diode | switching |
| Heatsink thickness | 1.15...1.39mm |