Diode: rectifying; THT; 400V; 3A; Package: Ammo Pack; SOD64
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
BYW83TAP
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BYW83TAP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 400V; 3A; Package: Ammo Pack; SOD64
| Mounting | THT |
| Case | SOD64 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated, avalanche diode, fast switching |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 7.5µs |
| Type of diode | rectifying |