Diode: switching
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
BYX86TAP
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BYX86TAP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | THT |
| Case | SOD57 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode, glass passivated |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 4µs |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 25µA |