Tootekood: BZD27C27P-E3-18
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BZD27C27P-E3-18
  • Type of diode
  • Quantity in package
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.8W; 27V; SMD; reel,tape; DO219AB; single diode
Mounting SMD
Case SMF, DO219AB
Tolerance ±5%
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 800mW
Type of diode Zener
Quantity in package 10000
Zener voltage 27V