Tootekood: BZD27C3V6P-E3-08
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BZD27C3V6P-E3-08
  • Type of diode
  • Quantity in package
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.8W; 3.6V; SMD; reel,tape; DO219AB; single diode
Mounting SMD
Case SMF, DO219AB
Tolerance ±5%
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 800mW
Type of diode Zener
Quantity in package 3000
Zener voltage 3.6V