Tootekood: BZM55B8V2-TR
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BZM55B8V2-TR
  • Type of diode
  • Quantity in package
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.5W; 8.2V; SMD; reel,tape; MicroMELF; single diode
Mounting SMD
Case MicroMELF
Tolerance ±2%
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 500mW
Type of diode Zener
Quantity in package 2500
Zener voltage 8.2V