Tootekood: BZM55C10-TR
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BZM55C10-TR
  • Tolerance
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Type of diode
  • Quantity in package
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.5W; 10V; SMD; reel,tape; MicroMELF; single diode
Mounting SMD
Case MicroMELF
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 500mW
Type of diode Zener
Quantity in package 2500
Zener voltage 10V