Tootekood: BZT52C27S-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BZT52C27S-7-F
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.2W; 27V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±7%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Zener voltage 27V