Tootekood: BZT52C2V7-E3-18
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BZT52C2V7-E3-18
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Type of diode
  • Quantity in package
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.5W; 2.7V; SMD; reel,tape; SOD123; single diode
Mounting SMD
Case SOD123
Tolerance ±5%
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 500mW
Type of diode Zener
Quantity in package 10000
Zener voltage 2.7V