Tootekood: BZT52C3V9SQ-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BZT52C3V9SQ-7-F
  • Semiconductor structure
  • Application
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.2W; 3.9V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Application automotive industry
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Zener voltage 3.9V