Tootekood: BZT52H-C3V6.115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZT52H-C3V6.115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.375/0.83W; 3.6V; SMD; reel,tape; SOD123F; 250mA
Mounting SMD
Case SOD123F
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 250mA
Max. forward voltage 900mV
Power dissipation 0.375/0.83W
Type of diode Zener
Zener voltage 3.6V