BZT52H-C4V3.115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZT52H-C4V3.115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.375/0.83W; 4.3V; SMD; reel,tape; SOD123F; 250mA
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Power dissipation | 0.375/0.83W |
| Type of diode | Zener |
| Zener voltage | 4.3V |