Tootekood: BZV49-C51.115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZV49-C51.115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 1W; 51V; SMD; reel,tape; SOT89; single diode; Ufmax: 1V
Mounting SMD
Case SOT89
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 250mA
Max. forward voltage 1V
Power dissipation 1W
Type of diode Zener
Zener voltage 51V