BZV85-C47.113
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZV85-C47.113
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 1/1.3W; 47V; reel,tape; DO41; single diode; 500mA
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 500mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 1/1.3W |
| Type of diode | Zener |
| Zener voltage | 47V |