Tootekood: BZV90-C3V3.115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZV90-C3V3.115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 1.5W; 3.3V; SMD; reel,tape; SOT223; single diode
Mounting SMD
Case SOT223
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 400mA
Max. forward voltage 1V
Power dissipation 1.5W
Type of diode Zener
Zener voltage 3.3V