Diode: TVS; 600W; 37.1V; 11.1A; bidirectional; ±5%; DO15; Ammo Pack
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BZW06-33B-ST
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: BZW06-33B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 600W; 37.1V; 11.1A; bidirectional; ±5%; DO15; Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 33V |
| Max. forward impulse current | 11.1A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 37.1V |
| Leakage current | 1mA |