Tootekood: BZX384-B36.115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZX384-B36.115
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Max. load current
  • Max. forward voltage
  • Power dissipation
  • Type of diode
  • Zener voltage
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.3W; 36V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode; 250mA
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±2%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 250mA
Max. forward voltage 900mV
Power dissipation 300mW
Type of diode Zener
Zener voltage 36V