Tootekood: BZX384-C16,115-2
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZX384-C16,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.3W; 16V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode; 250mA
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 250mA
Max. forward voltage 900mV
Power dissipation 300mW
Type of diode Zener
Zener voltage 16V