Tootekood: BZX384B2V4-E3-18
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BZX384B2V4-E3-18
  • Type of diode
  • Quantity in package
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.2W; 2.4V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±2%
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Quantity in package 10000
Zener voltage 2.4V