Tootekood: BZX384C36-E3-08
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BZX384C36-E3-08
  • Type of diode
  • Quantity in package
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.2W; 36V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±5%
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Quantity in package 3000
Zener voltage 36V