Tootekood: BZX585-B11,115-1
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZX585-B11,115
  • Semiconductor structure
  • Max. load current
  • Max. forward voltage
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.3W; 11V; SMD; reel,tape; SOD523; single diode
Mounting SMD
Case SOD523
Tolerance ±2%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 200mA
Max. forward voltage 1.1V
Power dissipation 300mW
Type of diode Zener
Zener voltage 11V