Tootekood: BZX585-C7V5,115-1
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZX585-C7V5,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.3W; 7.5V; SMD; reel,tape; SOD523; single diode
Mounting SMD
Case SOD523
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 200mA
Max. forward voltage 1.1V
Power dissipation 300mW
Type of diode Zener
Zener voltage 7.5V