Diode: Zener
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BZX79-C16.143
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZX79-C16,143
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 250mA |
| Power dissipation | 0.4/0.5W |
| Type of diode | Zener |
| Zener voltage | 16V |