BZX79-C2V4.133
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZX79-C2V4.133
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.4/0.5W; 2.4V; Ammo Pack; DO35; single diode; 250mA
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Power dissipation | 0.4/0.5W |
| Type of diode | Zener |
| Zener voltage | 2.4V |