Tootekood: BZX79-C7V5,133
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZX79-C7V5,133
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.4/0.5W; 7.5V; Ammo Pack; DO35; single diode; 250mA
Mounting THT
Case DO35
Tolerance ±5%
Kind of package Ammo Pack
Semiconductor structure single diode
Max. load current 250mA
Max. forward voltage 900mV
Power dissipation 0.4/0.5W
Type of diode Zener
Zener voltage 7.5V