BZX84-C22,215-2
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZX84-C22,215
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.25W; 22V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode; 200mA
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Power dissipation | 250mW |
| Type of diode | Zener |
| Zener voltage | 22V |