Tootekood: BZX84-C3V3,215-2
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZX84-C3V3,215
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Semiconductor structure
  • Max. load current
  • Max. forward voltage
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.25W; 3.3V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode
Mounting SMD
Case SOT23
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 200mA
Max. forward voltage 900mV
Power dissipation 250mW
Type of diode Zener
Zener voltage 3.3V