Tootekood: BZX84C20T-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BZX84C20T-7-F
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.15W; 20V; SMD; reel,tape; SOT523; single diode
Mounting SMD
Case SOT523
Tolerance ±6%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 150mW
Type of diode Zener
Zener voltage 20V