Tootekood: BZX84C56-G3-18
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BZX84C56-G3-18
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Type of diode
  • Quantity in package
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.3W; 56V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode
Mounting SMD
Case SOT23
Tolerance ±5%
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 300mW
Type of diode Zener
Quantity in package 10000
Zener voltage 56V