Tootekood: BZX84C8V2Q-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BZX84C8V2Q-7-F
  • Semiconductor structure
  • Application
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.35W; 8.2V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode
Mounting SMD
Case SOT23
Tolerance ±6%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Application automotive industry
Power dissipation 350mW
Type of diode Zener
Zener voltage 8.2V