BZX84J-B36,115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZX84J-B36,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.55W; 36V; SMD; reel,tape; SOD323F; single diode
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323F |
| Tolerance | ±2% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Power dissipation | 550mW |
| Type of diode | Zener |
| Zener voltage | 36V |