Tootekood: BZX84J-B5V6,115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BZX84J-B5V6,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.55W; 5.6V; SMD; reel,tape; SOD323F; single diode
Mounting SMD
Case SOD323F
Tolerance ±2%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 250mA
Max. forward voltage 900mV
Power dissipation 550mW
Type of diode Zener
Zener voltage 5.6V