Enclosure: for modular components; IP65; light grey; No.of mod: 8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C.14508
Tootja: PAWBOL
Tootja tootekood: C.14508
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: for modular components; IP65; light grey; No.of mod: 8
| Mounting | for wall mounting, wall mount |
| IP rating | IP65 |
| Type of enclosure | for modular components |
| Dimension Y | 200mm |
| Body colour | light grey |
| Dimension X | 215mm |
| Dimension Z | 105mm |
| Kit contents | screw terminals N/PE |
| Cover colour | transparent |
| Number of modules | 8 |
| Enclosures application | fitted with terminal strips designed for DIN rail mounting, overcurrent breaker, RCD breaker |
| Number of rows | 1 |