Logger: temperature; LCD,with a backlit; -100÷400°C; Channels: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C.A 1823
Tootja: CHAUVIN ARNOUX
Tootja tootekood: C.A 1823
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logger: temperature; LCD,with a backlit; -100÷400°C; Channels: 1
| Operating temperature | -10...60°C |
| IP rating | IP54 |
| Number of channels | 1 |
| Interface | Bluetooth, USB |
| Dimensions | 150x72x32mm |
| Temperature measuring range | -100...400°C |
| Kind of display used | LCD |
| Producer guarantee (months) | 24 |
| Kind of temperature sensor | Pt100, Pt1000 |
| Measuring instrument features | automatic power-off, long operating time up to 3 years (at 15-minute measurement interval), MIN/MAX function, programmable alarm thresholds |
| Standard equipment | case, USB cable |
| Type of meter | data logger |
| Measurement | temperature |