Infrared camera; Display: LCD 2,8"; Accur: ±2% or ±2°C; -20÷250°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C.A 1954 P01651904
Tootja: CHAUVIN ARNOUX
Tootja tootekood: C.A 1954 P01651904
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared camera; Display: LCD 2,8"; Accur: ±2% or ±2°C; -20÷250°C
| IP rating | IP54 |
| Interface | Bluetooth, USB |
| Resistance to | fall from 2m height |
| Body dimensions | 225x125x83mm |
| Temperature measuring range | -20...250°C |
| Kind of display used | LCD 2,8" |
| Refresh rate | 9Hz |
| Measuring instrument features | Bluetooth communication with clamp meters and multimeters, socket for mounting on a stand, temperature markers (min, max), thermal or real image, voice annotation |
| Standard equipment | Bluetooth earphones, hard case, mains battery charger, microSD HC memory card, USB cable, user's manual |
| Type of meter | infrared camera |
| Weight with battery | 700g |
| Camera resolution | 160x120 |
| Emissivity value | 0,05...1 |
| Field of observation | 38° horizontal x 28° vertical |
| Focusing | focus free |
| Three-dimensional resolution | 4.1mrad |