Appliance meter; LCD,bargraph,with a backlit; 0÷100M/1000MΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C.A 6131
Tootja: CHAUVIN ARNOUX
Tootja tootekood: C.A 6131
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Appliance meter; LCD,bargraph,with a backlit; 0÷100M/1000MΩ
| IP rating | IP54 |
| Dimensions | 223x126x70mm |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | 6 batteries 1,5V LR6 (AA) (transmitter) |
| Conform to the norm | IEC 61010-1, IEC 61010-2-030, IEC 61326-1, CAT III 600V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | Pass/Fail function |
| Standard equipment | 3 crocodile clips, carrying case, manual (CD), neckstrap, test lead, test leads ( 3pcs.), test probe |
| Type of meter | appliance meter |
| Measurement | AC voltage, continuity, insulation resistance, phase sequence, RCD tripping time, resistance |
| RCD test | 30mA, 100mA, 300mA, 500mA, 650mA, AC, A-type RCDs, general purpose |