Earthing resistance meter; Øcable: 35mm; OLED; IP40
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C.A 6416
Tootja: CHAUVIN ARNOUX
Tootja tootekood: C.A 6416
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Earthing resistance meter; Øcable: 35mm; OLED; IP40
| IP rating | IP40 |
| Body dimensions | 55x95x262mm |
| Kind of display used | OLED |
| Conform to the norm | EN 61010 |
| Measuring instrument features | calibration function, manual HOLD function or automatic PRE-HOLD, programmable alarm thresholds: voltage, current, impedance |
| Standard equipment | hard case, user's manual |
| Max. diameter of measured cable | 35mm |
| Type of meter | earthing resistance meter |
| Weight with battery | 935g |