Earthing resistance meter; Øcable: 32mm; OLED; IP40
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C.A 6418
Tootja: CHAUVIN ARNOUX
Tootja tootekood: C.A 6418
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Earthing resistance meter; Øcable: 32mm; OLED; IP40
| IP rating | IP40 |
| Body dimensions | 300x106x56mm |
| Kind of display used | OLED |
| Conform to the norm | EN 61010 |
| Measuring instrument features | AUTO HOLD, calibration function, manual HOLD function or automatic PRE-HOLD, measurements on wires and rectangular bars, programmable alarm thresholds: current, impedance |
| Standard equipment | hard case, wristbands |
| Max. diameter of measured cable | 32mm |
| Type of meter | earthing resistance meter |
| Weight with battery | 1.2kg |