Insulation resistance meter; analogue; 500VDC; R range: 45÷500kΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C.A 6501
Tootja: CHAUVIN ARNOUX
Tootja tootekood: C.A 6501
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Insulation resistance meter; analogue; 500VDC; R range: 45÷500kΩ
| IP rating | IP54 |
| Body dimensions | 120x120x130mm |
| Kind of display used | analogue |
| Power supply | built-in magneto |
| Conform to the norm | CAT II 600V, CAT III 300V, EN 61010 |
| Standard equipment | 2 crocodile clips, carrying case, test leads, test probe |
| Type of meter | insulation resistance meter |
| Weight without batteries | 1.06kg |