Insulation resistance meter; LCD 2x 4000,logarithmic bargraph
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C.A 6526
Tootja: CHAUVIN ARNOUX
Tootja tootekood: C.A 6526
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Insulation resistance meter; LCD 2x 4000,logarithmic bargraph
| IP rating | IP54 |
| Interface | Bluetooth |
| Body dimensions | 211x108x60mm |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | 6 batteries 1,5V LR6 (AA) (transmitter) |
| Conform to the norm | IEC 61010-1, IEC 61010-2-030, IEC 61326-1 |
| Standard equipment | carrying case, crocodile clip, test leads, test probe |
| Type of meter | insulation resistance meter |
| Weight without batteries | 850g |