Thyristor; 200V; 2.55A; 4A; 0.2mA; Package: bulk; THT; TO225AA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C106BG
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: C106BG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thyristor; 200V; 2.55A; 4A; 0.2mA; Package: bulk; THT; TO225AA
| Mounting | THT |
| Case | TO225AA |
| Kind of package | bulk |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 4A |
| Gate current | 200µA |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 20A |
| Load current | 2.55A |