Spetsifikatsioon tootele Wire: microphone cable; 2x0,35mm2; yellow; OFC; PVC; -15÷70°C; 100m
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Cable features | low-capacitance |
| Number of cores | 2 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 49V AC |
| Cable external diameter | 6.3mm |
| Insulation colour | yellow |
| Type of wire | microphone cable |
| Shield structure | tinned copper braid |
| Wire cross-section shape | round |
| CPR standard | no classification |